۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۶:۲۲

ردا، رسانه عصر امت-امامت

ارتباط با ما / آرشیو / تلگرام / سروش / ایتا / فیس بوک / جست و جو
۲۰ تیر ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۰:۵۳ زمان مطالعه : ۹ دقیقه

مشاور و وکیل شخصی ترامپ در جمع منافقین گفت که هدف از اعمال تحریم‌ها تغییر رژیم است و اروپا به‌خاطر حمایت از برجام باید شرمسار باشد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رستاخیز به نقل از تسنیم، رودی جولیانی، از نزدیک‌ترین افراد به رییس جمهوری آمریکا و رییس تیم حقوقی ترامپ شب گذشته در تجمعی که از سوی گروهک تروریستی منافقین در پاریس برگزاری شده بود، بار دیگر در سخنانی ضدایرانی گفت که رییس جمهوری آمریکا رهبران ایران را «خفه» خواهد کرد.

وی در این نشست مدعی شد که هدف از اعمال دوباره تحریم‌ها علیه ایران «تغییر رژیم» است.

طبق گزارش بلومبرگ، جولیانی در این تجمع مدعی شد که سقوط رژیم در ایران «چندان دور نیست و به‌زودی رخ می‌دهد» و ایالات متحده تا زمانی که این مسیله رخ دهد به افزایش تحریم‌ها ادامه خواهد داد.

مشاور و وکیل شخصی ترامپ در ادامه بار دیگر به اتحادیه اروپا و باراک اوباما، رییس جمهوری پیشین آمریکا به‌خاطر برجام حمله کرد، زیرا به‌زعم وی کشورهای اروپایی و رییس جمهور باراک اوباما، موجب رضایت خاطر ایران شده‌اند؛ جولیانی در ادامه تصریح کرد «ترامپ به مبارزان [راه] آزادی پشت نمی‌کند».

وی در جمع منافقین خلق مدعی شد: «این دولت در آستانه سقوط است و الآن زمان فشار وارد کردن است. خدا را شکر که رییس جمهور من به آن توافق هسته‌ای بسیار خطرناک با ایران پشت کرد. ما با بزرگترین حامی تروریسم در جهان [همکاری و تعامل] نخواهیم کرد».

جولیانی در بخشی دیگر از سخنانش در تجمع منافقین بار دیگر اتحادیه اروپا را به‌خاطر خرید نفت ایران مورد حمله قرار داد؛ اروپا به‌خاطر تداوم خرید نفت ایران «باید از خودش شرمسار باشد ... من نمی‌توانم درک کنم که چرا رهبران دموکراسی‌های غربی به‌دنبال حمایت از توافقی هستند که به‌طور اجتناب‌ناپذیری موجب شکل‌گیری یک دیکتاتوری دیوانه می‌شود».

آن تظاهرات‌ها به‌خودی‌خود رخ ندادند. آن‌ها به‌خاطر بسیاری از افراد ما در آلبانی (که میزبان کمپ منافقین است) و بسیاری از افراد ما در اینجا و در سرتاسر دنیا رخ دادند

به‌نوشته گاردین، مشاور و وکیل شخصی ترامپ در ادامه سخنان خود در جمع منافقین ادعا کرد که رهبران ایران باید کنار بروند و «توسط یک دولت دموکراتیک که مریم رجوی نماینده آن است جایگزین شود ... آزادی در آستانه تحقق است ... سال بعد می‌خواهم که این نشست را در تهران برگزار کنم».

جولیانی در ادامه به اشاره به ناآرامی‌های دی‌ماه در ایران گفت: «آن تظاهرات‌ها به‌خودی‌خود رخ ندادند. آن‌ها به‌خاطر بسیاری از افراد ما در آلبانی (که میزبان کمپ منافقین است) و بسیاری از افراد ما در اینجا و در سرتاسر دنیا رخ دادند».

طبق گزارشی که بلومبرگ منتشر کرده است، جولیانی هرچند از ماه آوریل هدایت تیم حقوقی ترامپ را به‌عهده گرفت، اما همچنان پذیرای دعوت‌های صورت‌گرفته از وی برای سخنرانی در داخل و خارج ایالات متحده است. بلومبرگ نوشت که جولیانی اما از پاسخ به پرسشی درباره دستمزد دریافتی‌اش برای انجام سخنرانی شب گذشته‌اش خودداری کرد. جولیانی در اوایل ماه گذشته میلادی (ژوین) در کنفرانس بازارهای سرمایه در تل‌آویو سخنرانی کرد، جایی که از بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسراییل تمجید کرد و فلسطینیان را مقصر عدم‌تحقق توافق سازش دانست و انجام تحقیقات قضایی علیه نتانیاهو و ترامپ را محکوم کرد و از نگرش و طرز برخورد ترامپ با زنان دفاع کرد.

رودی جولیانی که هم‌اکنون وکیل شخصی ترامپ است، پس از سخنرانی در تجمع منافقین خلق در پاریس، در گفتگو با رویترز گفت: «من نمی‌توانم به‌جای رییس جمهوری سخن بگویم، اما به‌نظر می‌رسد که وی فکر نمی‌کند شانسی برای تغییر رفتار [ایران] وجود داشته باشد، مگر اینکه در مردم و فلسفه تغییری ایجاد شود».

جولیانی به رویترز گفت:‌ «ما قدرتمندترین اقتصاد جهان هستیم ... و اگر شما [را تحریم کنیم]، شما سرنگون می‌شوید».

مشاور و وکیل شخصی ترامپ در واکنش به وعده اروپا برای حفظ برجام، علی‌رغم خروج دولت آمریکا از آن، گفت که اروپا باید از خودش «شرمسار» باشد. «هرکسی که فکر می‌کند [رهبران ایران] افراد صادقی هستند، احمق است. آن‌ها کلاهبردار هستند و این چیزی است که اروپا از آن حمایت می‌کند ... قاتلان و حامیان تروریسم. به‌جای اینکه از فرصت برای سرنگون کردن آن‌ها استفاده کنند، [اروپایی] در حال حمایت از آن‌ها هستند».

جولیانی حدود یک دهه است که پای ثابت سخنرانی‌ها در تجمعات منافقین است. طبق گزارشی که نشریهکریستین‌ساینس‌مانیتور در سال ۲۰۱۱ منتشر کرده است، گروهک منافقین خلق در آن سال مبلغ ۲۵ هزار به سخنرانانی که دعوت کرده بود، پرداخت کرده است.


rastaxiz

سردبیر

ردا؛ رسانه عصر امت امامت | انتشار یادداشت و تحلیل اصحاب قلم

نظرات خوانندگان