۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۳:۵۹

ردا، رسانه عصر امت-امامت

ارتباط با ما / آرشیو / تلگرام / سروش / ایتا / فیس بوک / جست و جو
۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۰:۲۸ زمان مطالعه : ۶ دقیقه

سخنرانی رهبر انصارالله یمن درباره آخرین تحولات میدانی و سیاسی این کشور را آغاز کرد.

به گزارش پایگاه رسانه ای اجتماعی ردا، سید «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله عصر روز یکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸  به مناسبت اختتامیه فعالیت‌های مراکز تابستانه نطق تلویزیونی کرد.

وی در این نطق تلویزیونی همچنین درباره آخرین تحولات میدانی و سیاسی یمن و دست‌آوردهای نظامی آن در سال پنجم جنگ ائتلاف سعودی سخنرانی کرد.

وی در ابتدای سخنرانی خود به مسایل دینی اشاره کرد و گفت که منشا همه رفتارهای و مواضع اشتباه، انحراف از معرفت درست خداوند است.

سید عبدالملک الحوثی تاکید کرد که افکار گمراه‌کننده از انسان یک تکفیری و متوحش می‌‏سازد و با این افکار به چهره اسلام و امت اسلامی ضربه می‏‌زند.

رهبر جنبش انصارالله یمن خاطرنشان کرد که جهل مرکب و عدم درک درست از مفاهیم قرآنی باعث تشکیل گروه‌های داعشی می‎شود.

الحوثی اظهار داشت، تا زمانی که امتی به استقلال فرهنگی و فکری نرسد، به استقلال سیاسی و اقتصادی دست نخواهد یافت.

وی همچنین خواستار درک درست امت اسلامی از مفاهیم قرآنی و معارف دینی شد و گفت که داشتن رشد و آگاهی و علم، امت را در برابر افکار گمراکننده و ویران‎گر مصون نگه می‏‌دارد.

سید عبدالملک الحوثی گفت که تفکر همه مستکبران از جمله آمریکا به بردگی گرفتن ملت‎ها و هیمنه بر امت اسلامی است.

رهبر جنبش انصارالله در بخش دیگری از سخنرانی‌اش به آخرین تحولات میدانی و سیاسی یمن اشاره کرد و از امارات خواست از ادامه اشغالگری دست بردارد و به وعده خود درباره خروج از یمن عمل کند.

وی به امارات توصیه کرد که به خاطر منافع اقتصادی‌اش از یمن خارج شود، چون در غیر اینصورت اوضاع برای این کشور خطرناک خواهد شد.

سید عبدالملک الحوثی همچنین از عربستان سعودی خواست که منفعت خود و مصلحت منطقه را درک کند و از دامن زدن به ناامنی‎ها پرهیز کند.

رهبر جنبش انصارالله یمن به عربستان سعودی هشدار داد که در صورت ادامه جنگ و تجاوزات، یمن حملات خود را گسترده‎تر خواهد کرد.

الحوثی افزود: به عربستان و قدرت‎های جهانی همپیمان این کشور از جمله آمریکا درباره تاثیر حملات و ضربات مهلک یمنی‎ها هشدار می‏‌دهیم.

رهبر انصارالله به عملیات ارتش یمن و انصارالله علیه عربستان سعودی در روز نهم ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت که این کشور باید از عملیات نهم ماه رمضان درس بگیرد و مصلحت منطقه را که در ثبات و امنیت است، درک کند.

وی همچنین به سناریوی تقسیم و چنددستگی در عدن تحت عناوین مذهبی و دینی اشاره کرد و گفت که اشاعه ناامنی‌ها در جنوب یمن در راستای این سناریو صورت می‌گیرد، لذا منفعت یمنی‎ها در همکاری و صلح و امنیت است.

الحوثی گفت که برخی‎ها از اشغالگری امارات در یمن و حضور اماراتی‌ها استقبال و در عین حال از مردم یمن اکراه دارند و از آنها دوری می‎کنند.

سید عبدالملک الحوثی درباره اقدام عربستان در سیاسی کردن مساله حج یمنی‎ها گفت که رژیم سعودی از فریضه حج سوء استفاده سیاسی می‏‌کند و مانع از انجام مراسم حج یمنی‌ها می‎شود.

وی با تاکید بر اینکه عربستان سعودی مواضع خصمانه خود علیه ملت یمن را وارد مسایل مقدس کرده، افزود: هرگونه سوء استفاده از فریضه حج را محکوم می‎کنیم.(منبع: فارس)


rastaxiz

سردبیر

ردا؛ رسانه عصر امت امامت | انتشار یادداشت و تحلیل اصحاب قلم

نظرات خوانندگان