۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۶:۵۶

ردا، رسانه عصر امت-امامت

ارتباط با ما / آرشیو / تلگرام / سروش / ایتا / فیس بوک / جست و جو
۱۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۰:۴۲ زمان مطالعه : ۷ دقیقه

حزب الله لبنان از انهدام یک خودروی نظامی صهیونیست‌ها در شمال سرزمین اشغالی و کشته و زخمی شدن سرنشینان آن خبر داد.

به گزارش ردا، حزب الله با صدور بیانیه ای از اقدام گروه دو شهید حسن زبیب و یاسر ضاهر در انهدام یک خودروی نظامی در پادگان افیفیم واقع در شمال فلسطین اشغالی و کشته و زخمی شدن افراد حاضر در آن خبر داد.

سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان شب گذشته به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) در مجمتع سید الشهدا (ع) در ضاحیه جنوبی بیروت بیان داشت: پاسخ به تجاوزگری اسراییل امری قطعی است و تمام تهدیدها جلوی پاسخ و واکنش مقاومت را نخواهد گرفت.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز با تایید این حمله، اذعان کرد که یک موشک ضد تانک از سمت لبنان به سمت شمال سرزمین اشغالی شلیک شده است. ارتش رژیم صهیونیستی تایید کرد که چندین موشک ضدتانک به خودروها و پایگاه‌های اسرائیلی برخورد کرده و خساراتی بر جا گذاشته است.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز با تایید این حمله، مدعی شد که یک موشک ضد تانک از سمت لبنان به سمت شمال سرزمین اشغالی شلیک شده است. ارتش رژیم صهیونیستی تایید کرد که چندین موشک ضدتانک به خودروها و پایگاه‌های اسرائیلی برخورد کرده و خساراتی بر جا گذاشته است.

در همین رابطه  برخی منابع رسانه‌ای اسرائیلی از تبادل آتش در مرز بین لبنان و سرمزین اشغالی در نزدیکی پادگان «آویویم» خبر می‌دهند.(منبع: العالم)

بررسی اخبار شبکه المنار نیز نشان می دهد که حزب الله اجازه داده است بالگردهای اسرائیلی زخمی‌های ارتش صهیونیستی را جمع آوری و به بیمارستان «سیف» در منطقه «صفد» واقع در منطقه «الجلیل» در شمال سرزمین اشغالی منتقل کرده‌اند.

گفتنی است رسانه های آزاد خبر داده اند برخی از پروازها در فرودگاه «بن گوریون» تل آویو در پی پاسخ حزب الله به صهیونیست ها تغییر مسیر دادند.

ارتش اسرائیل سخن گفتن درباره تلفات این عملیات را ممنوع اعلام کرد.

شهرک نشینان شمال فلسطین اشغالی در فضایی از بیم و وحشت به سر می برند و نیروهای ارتش اسرائیل برای بررسی میزان خسارات نمی توانند به محل حادثه بروند.(منبع: العالم)

همچنین خبر رسیده «سعد الحریری» نخست‌وزیر لبنان، ساعتی پس از انتشار خبر حمله حزب‌الله به یک خودرو نظامیان اسرائیلی، با مقامات آمریکا و فرانسه، تلفنی گفت‌وگو کرد.

سعد الحریری با مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا و امانوئل بون مشاور رئیس جمهور فرانسه، گفت‌وگو کرد و خواستار مداخله این دو کشور برای آرام کردن وضعیت در مرز جنوبی لبنان شده است.(منبع: خبرگزاری رسمی لبنان (NNA))

خاطر نشان می شود رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش داده‌اند که در پی حملات حزب‌الله لبنان به مواضع ارتش رژیم صهیونیستی، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی جلسه‌اش با خوآن اورلاندو هرناندز رئیس‌جمهور هندوراس را نیمه‌کاره گذاشته است.

بر اساس این گزارش‌ها، نتانیاهو برای بررسی وضعیت مرزهای شمالی فلسطین اشغالی راهی یک جلسه امنیتی در محل وزارت جنگ این رژیم شده است.

نکته قابل تامل این اخبار این بود که« نتانیاهو از اعضای کابینه خود خواست درباره این عملیات هیچ سخنی نگویند.»

برخی منابع لبنانی از زخمی شدن ۴ نفر از نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی به دنبال عملیات حزب الله در اویویم واقع در شمال فلسطین اشغالی خبر دادند. (منبع: العالم)

شبکه ۱۲ اسرائیل : ارتش تا کنون حدود ۳۰ بار حمله توپخانه ای به اطراف محل این عملیات داشته است.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی گفت: به نظر می رسد درگیری با حزب الله به پایان رسیده اما نیروهای صهیونیستی در حالت آماده باش هستند.


rastaxiz

سردبیر

ردا؛ رسانه عصر امت امامت | انتشار یادداشت و تحلیل اصحاب قلم

نظرات خوانندگان