۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۸:۰۷

ردا، رسانه عصر امت-امامت

ارتباط با ما / آرشیو / تلگرام / سروش / ایتا / فیس بوک / جست و جو
۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۵:۰۲ زمان مطالعه : ۷ دقیقه

سخنگوی جنبش مردمی انصارالله یمن تاکید کرد که حملات ائتلاف متجاوز سعودی به الحدیده و دیگر مناطق یمن متوقف نشده است.

به گزارش پایگاه رسانه ای اجتماعی ردا، سخنگوی جنبش مردمی انصارالله یمن تاکید کرد که حملات ایتلاف متجاوز سعودی به الحدیده و دیگر مناطق یمن متوقف نشده است.

المسیره در این باره نوشت: محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش مردمی انصارالله یمن گفت که اعلام توقف عملیات جنگی در الحدیده توسط ایتلاف متجاوز سعودی به منزله آماده شدن برای دور جدیدی از حملات به این شهر است.

وی اظهار داشت که حملات هوایی و عملیات نظامی نه در الحدیده و نه در جاهای دیگر متوقف نشده است.

عبدالسلام افزود: ما هیچگونه اقدام سیاسی جدی برای یافتن راه‌حل‌های واقعی یا آتش‌بس عملی ملاحظه نکرده‌ایم و این مسایل فقط در رسانه‌ها مطرح شده‌اند.

سخنگوی جنبش انصارالله تاکید کرد که ما از هرگونه آتش‌بس صادقانه و پایبندی به آن استقبال می‌کنیم.

وی افزود: راه حل سیاسی در یمن گزینه صحیحی است و به گواهی جمال بن عمر نماینده سابق سازمان ملل مردم یمن در شرف یافتن راه حل سیاسی بودند.

عبدالسلام در بخش دیگری از سخنان خود مواضع پارلمان اروپا در مخالفت با صادرات سلاح به کشورهای ایتلاف متجاوز سعودی تمجید کرد.

وی افزود: مواضع پارلمان اروپا اقدامی عملی است که به توقف درد و رنج ملت یمن کمک و فرصت‌های رسیدن به صلح را تقویت می‌کند.

پیش از این خبرگزاری رویترز به نقل از سه منبع گزارش داد ایتلاف سعودی دستور توقف تجاوزات نظامی به شهر الحدیده در غرب یمن را صادر کرده است.

این رسانه غربی به نقل از یک منبع نظامی افزود ایتلاف سعودی به نیروهای میدانی خود دستور توقف جنگ در الحدیده را صادر کرده است.

پیشتر نیز خبرگزاری فرانسه به نقل از فرماندهان میدانی ایتلاف سعودی اماراتی اعلام کرده بود که از فرماندهان خود دستورهایی برای توقف حمله به الحدیده را بدون تعیین مدت زمانی دریافت کرده‌اند.

ایتلاف متجاوز سعودی اماراتی تجاوزات نظامی گسترده‌ای را از دو هفته پیش برای اشغال شهر الحدیده و بندرگاه آن آغاز کرده بود که در رسیدن به اهداف خود ناکام ماند و متحمل خسارت‌ها و تلفات سنگین شد.(منبع: تسنیم)

بر اساس این گزارش یک منبع نزدیک به ایتلاف سعودی که خواست نامش فاش نشود، به خبرگزاری رویترز گفت: ایتلاف دستور داده است که نیروهایش حملات در داخل الحدیده را متوقف کنند.

یک منبع دیگر غیرنظامی وابسته به این ایتلاف خودخوانده هم افزود: در جریان هستم که ایتلاف برای حضور حوثی ها در مذاکرات صلح که قرار است، اواخر ماه جاری میلادی در استکهلم سوید برگزار شود، حملات خود را متوقف کردند.

از سوی دیگر، یک تن از اهالی الحدیده در گفت و گو با این خبرگزاری اعلام کرد: صبح امروز پنجشنبه، صدای خمپاره به گوش می رسید، اما آرامش بر شهر حکمفرماست، مردم درحال خروج از منازل خود هستند، ما نمی خواهیم که درگیری دوباره شروع شود، چرا که وضعیتی بغرنج و اسفناک داریم.

کشورهای غربی از جمله آلمان که تاپیش از کشته شدن خاشقچی، سلاح و مهمات زیادی در اختیار ایتلاف سعودی قرار می دادند، پس از این واقعه، در روابط خود تجدید نظر کردند و درصدد تحریم تسلیحاتی ریاض هستند.(منبع: ایرنا)

ردا-به نظر می رسد خبرگزاری های غربی و آمریکایی و از سویی دیگر خبرگزاری های بریتانیایی که به نوعی به نیابت از رسانه های غربی در مسایل یمن عامل پدافندی هستند؛ برای حفظ منافع ناشی از فروش تسلیحات نظامی در مسایل مشابه به خبرسازی مبتنی بر ابهام چندوجهی پرداخته چنانکه در عملکرد برخی دیگر از رسانه های آمریکایی در مساله خاشقجی چنین رفتاری به چشم می خورد.


rastaxiz

سردبیر

ردا؛ رسانه عصر امت امامت | انتشار یادداشت و تحلیل اصحاب قلم

نظرات خوانندگان