۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰:۲۴

ردا، رسانه عصر امت-امامت

ارتباط با ما / آرشیو / تلگرام / سروش / ایتا / فیس بوک / جست و جو
۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۴:۲۶ زمان مطالعه : ۶ دقیقه

براساس حکم دادگاه ویژه روحانیت سید حسن آقا میری خلع لباس دائم شده است.

به گزارش پایگاه رسانه ای اجتماعی ردا، حسن آقامیری با شکایت دادستان ویژه روحانیت تهران و به حکم قاضی شعبه دوم دادگاه کیفری به خلع لباس دائم محکوم شده است.

این در حالی است که به گفته آقامیری این فرد به دو سال حبس نیز محکوم شده است که البته اجرای آن به مدت ۵ سال تعلیق شده است.

براساس اطلاعات به دست آمده آقامیری به دلیل هتک حیثیت روحانیت، تشویش اذهان عمومی و توهین به مقدسات در دادگاه بدوی محاکمه شده است.

این در حالی است که این حکم بدوی بوده و قابل تجدید نظرخواهی است.(منبع: فارس)


متن نوشتاری توئیت آقامیری:

« “خلع لباس”
بعد از ده پانزده سال بردن و آوردن و بازداشت کردن و ریختن تو محل کار و انفردای و...
با شکایت دادستان ویژه ی تهران و به حکم قاضی شعبه دوم کیفری در دادگاه ویژه به ریاست دادستان کل کشور اقای منتظری بالاخره آقایون حکمشون رو صادر کردند 
دو سال زندان که البته لطف کردند ۵ سال تعلیقش کردند 
و خلع لباس دائم 
خوب موفق باشید 
دعاگوتون هستم.
یا لطیف 
سید حسن آقامیری»


این خبر در حالی در رسانه های رسمی منشر شد که : حسن آقامیری با انتشار یک پست در صفحه شخصی اش در شبکه های اجتماعی از خلع لباس شدنش خبر داد.

آقا میری در صفحه خود نوشت: بعد از ده پانزده سال بردن و آوردن و بازداشت کردن و ریختن تو محل کار و انفردای و... با شکایت دادستان ویژه ی تهران و به حکم قاضی شعبه دوم کیفری در دادگاه ویژه به ریاست دادستان کل کشور اقای منتظری بالاخره آقایون حکمشون رو صادر کردند. دو سال زندان که البته لطف کردند ۵ سال تعلیقش کردند و خلع لباس دائم.

در همین رابطه یک مقام آگاه در دادسرای ویژه روحانیت به خبرنگار خبرگزاری حوزه گفت: این موضوع در دادگاه ویژه روحانیت تهران بررسی شده و حکم وی بدوی است و حق تجدید نظر دارد.

وی اتهام های آقای آقامیری در این پرونده را هتک حیثیت، توهین به مقدسات و تشویش اذهان عمومی دانست.

این مقام آگاه گفت: البته در متن منتشره از سوی سید حسن آقامیری از جمله مطالبی که درباره حجت الاسلام والمسلمین منتظری آورده، اطلاعات غیردقیق آمده است و آقای منتظری صرفا برای صحت روند رسیدگی پرونده در جلسه حضور داشته است.(منبع: حوزه)

گفتنی است احمد مصطفوی (مشهور به خمینی) در واکنش به خلع لباس شدنش حسن آقا میری نوشت: تن آدمی شریف است به جان آدمیت، سید جان عزیزتر میشی.(منبع: خبر آنلاین)

ردا: آقامیری پیش از این در منابر گوناگون با ادبیات مختلفی به نفی مفاد مصرح در قرآن کریم پرداخته بود و با طرح عنوان مبدل {اسلام رحمانی(صرف)} به دنبال هموار کردن برخی از کنش های سیاسی بود که امروزه منجر به اختلال در ساختارهای فرهنگی، اجتماعی و سیاسی شده است.

برای مثال او در یکی از سخنرانی های خود به قرآن و مدافعان حرم چنین توهین کرد:

از توئیت احمد مصطفوی بر می آید که جریان شبه سیاسی موافق با آقامیری برای بازگرداندن او به دامنه هدف اقداماتی نیز انجام دهند...

خبر در حال بروزرسانی...


rastaxiz

سردبیر

ردا؛ رسانه عصر امت امامت | انتشار یادداشت و تحلیل اصحاب قلم

نظرات خوانندگان